NISSAN ARIYA, X-TRAIL, QASHQAI E-POWER VERSIJA UN JUKE HIBRĪDA VERSIJA SAŅEM AUGSTĀKO – 5 ZVAIGŽŅU – EURO NCAP DROŠĪBAS NOVĒRTĒJUMU / SIA NORDE / Jaunumi

NISSAN ARIYA, X-TRAIL, QASHQAI E-POWER VERSIJA UN JUKE HIBRĪDA VERSIJA SAŅEM AUGSTĀKO – 5 ZVAIGŽŅU – EURO NCAP DROŠĪBAS NOVĒRTĒJUMU

EURO NCAP APSTIPRINĀTAIS DROŠĪBAS NOVĒRTĒJUMS ARĪ JUKE HIBRĪDA VERSIJAI UN QASHQAI E-POWER VERSIJAI PAPILDINA ELEKTRIFICĒTO VERSIJU LAIŠANU KLAJĀ.

Nissan apņemšanās nodrošināt augsta līmeņa drošību visā savu elektrificēto krosoveru klāstā apliecina uzņēmuma centienus nodrošināt ilgtspējību, veidojot "tīrāku", drošāku un iekļaujošāku pasauli.

Euro NCAP savā jaunākajā automobiļu drošības novērtēšanas kārtā ir publicējis jaunāko Nissan elektrificēto automobiļu modeļu – 100% elektriskās ARIYA un jaunā X-Trail ar e-POWER tehnoloģiju – rezultātus, abiem automobiļu modeļiem iegūstot augstāko – 5 zvaigžņu – drošības novērtējumu.

Līdzšinējais Juke un Qashqai 5 zvaigžņu drošības novērtējums ir paplašināts, iekļaujot arī to jaunākās versijas – Juke hibrīda versiju un Qashqai e-POWER versiju, tādējādi papildinot Nissan elektrisko un elektrificēto krosoveru klāstu ar Euro NCAP 5 zvaigžņu  novērtējumiem.

Pieaugušo pasažieru drošības novērtējums
Pieaugušo pasažieru aizsardzības kategorijā abi jaunākie Nissan automobiļu modeļi ir ieguvuši ļoti augstus rezultātus: ARIYA – 86%, bet X-Trail – 91%. Lai gan abi automobiļu modeļi ir būvēti uz dažādām platformām, tiem ir kopīga filozofija, jo automobiļu modeļu virsbūves svarīgākajās vietās ir izmantots īpaši augstas stiprības tērauds, lai uzlabotu izturību, vienlaikus ļaujot absorbēt un samazināt trieciena spēku, pirms tas sasniedz pasažieru drošības zonu. Abiem automobiļu modeļiem ir centrālais gaisa drošības spilvens, kas novērš autovadītāja un priekšējā pasažiera galvu sadursmi sānu trieciena gadījumā, ko atspoguļo lieliskie sānu trieciena testu rādītāji: 14,9 punkti – ARIYA un 16 punkti – X-Trail.

 

Bērnu kā pasažieru drošības novērtējums

Attiecībā uz bērnu aizsardzību abi automobiļu modeļi ir ieguvuši gandrīz identisku novērtējumu: ARIYA – 89%, bet jaunais X-Trail – 90%. Trieciena testos bērniem, kuri atrodas automašīnā un kuri attiecināti uz 6 un 10 gadus veciem bērniem, X-Trail ir ieguvis 23,3 no 24 iespējamiem punktiem, atspoguļojot izcilo aizsardzību, ko tas piedāvā mazajiem pasažieriem. Arī ARIYA ir ieguvusi izcilu rezultātu – 22,9 no 24 punktiem. Turklāt abi automobiļu modeļi ir ieguvuši maksimālo 12 punktu vērtējumu par bērnu ierobežotājsistēmu (CRS) uzstādīšanu.

Neaizsargāto satiksmes dalībnieku drošības novērtējums

Testēšanas kategorijā, kurā tiek vērtēta automobiļu spēja atpazīt un brīdināt autovadītājus par gājējiem vai citiem riskam pakļautiem satiksmes dalībniekiem, jaunais X-Trail ir ieguvis 70% kopējo rezultātu. Šajā pašā novērtējumā ARIYA ir sasniegusi 74% rezultātu. Abiem automobiļu modeļiem ir vairākas aktīvās drošības palīgsistēmas, tostarp inteliģentā ārkārtas bremzēšanas sistēma, kas brīdina autovadītāju un uzsāk bremzēšanu, ja automobilis paredz potenciālu sadursmi ar citu transportlīdzekli, gājēju vai velosipēdistu. Tāpat arī kustīgu objektu noteikšanas sistēma brīdina autovadītāju par iespējami nepamanītu objektu, kas atrodas automobiļa tuvumā.

Drošības palīgsistēmas

Euro NCAP uzsver, ka būtiskākais vienmēr ir novērst negadījumus, un piešķir punktus par tehnoloģijām, kas autovadītājiem palīdz izvairīties no sadursmēm.

Pateicoties Nissan inteliģentās mobilitātes tehnoloģijām, jaunais X-Trail un ARIYA ir ieguvuši īpaši augstu novērtējumu – attiecīgi 95% un 93%. Šajos automobiļu modeļos tiek piedāvāts plašs viedu tehnoloģiju klāsts, tostarp ārkārtas bremzēšanas sistēma (AEB), kas nosaka, kad priekšā braucošais automobilis bremzē, un, ja autovadītājs nereaģē, sāk ārkārtas bremzēšanas procesu.

Abi automobiļu modeļi ir aprīkoti arī ar "aklās" zonas palīgsistēmu, kas situācijā, ja autovadītājs, mainot braukšanas joslu, nav pamanījis blakus braukšanas joslā esošu citu transportlīdzekli, aktīvi virza automobili atpakaļ savā braukšanas joslā.

Tas, ka jaunais X-Trail un ARIYA ir ieguvuši vienādus rezultātus drošības palīgsistēmu kategorijā, atspoguļo Nissan stratēģiju, kas paredz padarīt vismodernākās drošības tehnoloģijas pēc iespējas pieejamākas visos Nissan automobiļu modeļos.

Jaunā X-Trail un ARIYA lieliskie drošības rezultāti atkārto Qashqai līdzīgo novērtējumu, ko tas ieguva pagājušajā gadā, kad tika testēts. Gan Qashqai, gan X-Trail ir veidoti, izmantojot alianses CMF-C platformu.

Laižot klajā Juke hibrīda versiju un Qashqai e-POWER versiju, Euro NCAP rezultāti ir apstiprinājuši, ka šo automobiļu modeļu vērtējums nav mainījies, un tie nodrošina tādu pašu autovadītāja atbalsta un vispārējo aizsardzības līmeni kā tradicionālās šo automobiļu modeļu versijas.

AMIEO reģionālās pētniecības un attīstības nodaļas vecākais viceprezidents – Deivids Moss (David Moss) saka tā: "Gan jaunā X-Trail, gan ARIYA, kas ir ļoti atšķirīgi automobiļu modeļi un ir būvēti uz dažādām platformām, drošības novērtējuma rezultāti uzskatāmi demonstrē Nissan stratēģiju attiecībā uz tā automobiļu modeļu klāstu. Visu mūsu automobiļu modeļu izstrāde sākas ar ļoti pārdomātu virsbūves konstrukcijas izstrādi, ko papildina progresīvs tehnoloģiju kopums, kas kā papildu acu pāris identificē potenciālus draudus un palīdz autovadītājam izvairīties no nepatikšanām."

Euro NCAP kopš 1997. gada neatkarīgi nodarbojas ar automobiļu testēšanu, izvērtējot lielāko daļu jauno, pārdošanā laisto automobiļu modeļu, pastāvīgi uzlabojot testēšanas kritērijus. Papildus automobiļu faktiskā fiziskā spēka pārbaudei dažādās imitētās sadursmēs šī organizācija testē un vērtē arī negadījumu novēršanas tehnoloģijas.

Pilns jaunā Nissan X-Trail Euro NCAP drošības novērtējums ir apskatāms šeit un Nissan ARIYA – šeit. Saites uz atbilstošo Euro NCAP video saturu ir pieejamas šeit: ARIYA un X-Trail.

Par Nissan AMIEO (Āfrika, Tuvie Austrumi, Indija, Eiropa un Okeānija)

Nissan mērķis ir kļūt par patiesi ilgtspējīgu uzņēmumu, veidojot "tīrāku", drošāku un iekļaujošāku pasauli.

Ilgtspēja ir Nissan ilgtermiņa vīzijas – "Nissan Ambition 2030" – pamatā. Reaģējot uz svarīgākajām vides, sabiedrības un klientu vajadzībām, šajā stratēģijā ir izvirzīts mērķis ieviest elektrificētus automobiļu modeļus un tehnoloģiskās inovācijas galvenajos pasaules tirgos, tādējādi veicinot mobilitāti un vispārēju attīstību. "Nissan Ambition 2030" atbalsta Nissan mērķi līdz 2050. gadam panākt oglekļa neitralitāti visā savu produktu un darbību aprites ciklā. Nissan AMIEO reģions, kura centrā ir "EV36Zero", ir gatavs paātrināt pāreju uz elektrificētu nākotni.

Lai iegūtu vairāk informācijas par Nissan produktiem, pakalpojumiem un apņemšanos nodrošināt ilgtspējīgu mobilitāti, apmeklējiet nissan-global.com! Sekojiet mums arī FacebookInstagramTwitter un LinkedIn, un YouTube!